News

Vitamín D3 Axonia OROFAST 1000 IU sublinguální sprej je nově dostupný v ČR a SR.
20. 10. 2020

Nově je v ČR a SR dostupný sublinguální sprej VITAMÍN D3 AXONIA OROFAST® 1000 IU, který obsahuje patentovanou nanoemulzi s mikrokapičkami vitamínu D3 o velikosti přibližně 100–200 nm, které umožňují rychlé vstřebávání cholekalciferolu do krevního oběhu přímo přes vysoce vaskularizovanou sublinguální sliznici. Tímto způsobem se dosahuje vyšší biologické dostupnosti vitamínu D3, jelikož se obchází střevní absorpce a omezuje se efekt prvního průchodu játry.

Vitamín D přispívá k normální funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu kostí a zubů, k normální činnosti svalů a k normální hladině vápníku v krvi. U dětí je vitamín D potřebný také pro normální růst a vývin kostí.

Pád je rizikovým faktorem zlomenin kostí u mužů a žen ve věku 60 let a starších. Vitamín D pomáhá snižovat riziko pádu, jež jasně souvisí s nestabilním držením těla a svalovou ochablostí. Tohoto příznivého účinku je dosaženo na základě denního příjmu 20 μg vitamínu D ze všech zdrojů.

Doplněk stravy se sladidlem.

IMUNOGYN 200 na podporu imunity žen je nově dostupný v ČR a SR.
17. 03. 2020

Nově je v ČR a SR dostupný komplexní doplněk stravy IMUNOGYN® 200, který byl zvláště vyvinutý pro podporu imunity žen.

IMUNOGYN® 200 obsahuje v jedné tobolce 200 mg indol-3-karbinolu (I3C)beta-glukan a laktoferrin.

Selen, zinek, vitamin D a vitamin B9 (kyselina listová) podporují normální funkci imunitního systému.

StrataXRT je účinný v léčbě radiační dermatitidy - potvrdila další klinická studie
12. 01. 2020

Nová randomizovaná kontrolovaná klinická studie byla provedena na Gachon University School of Medicine, Incheon, Jižní Korea.

Primárním cílem této randomizované kontrolované studie bylo porovnat účinnost filmotvorného silikonového gelu (StrataXRT®) a zvlhčujícího krému při snižování následků radiační dermatitidy u pacientek léčených radioterapií pro karcinom prsu.

Objektivně se měřily parametry kůže jako např. index zčervenání pokožky – index kožního erytému (EI) a index ztmavnutí pokožky - kožní melaninový index (MI) a trans-epidermální ztráta vody (TEWL).

Výsledky: Při porovnání nejvyššího indexu zčervenání (EI) v průběhu studie byl mezi skupinami významný rozdíl, s vyšším indexem zčervenání ve skupině zvlhčovače než ve skupině se StrataXRT. Také ztmavnutí pokožky – kožní melaninový index (MI) během studie byl významně vyšší ve skupině zvlhčovače než se StrataXRT.

Toto je první klinická studie srovnávající účinnost silikonového gelu na radiační dermatitidu během radioterapie pro karcinom prsu na základě objektivně měřených fyziologických parametrů kůže. StrataXRT se jeví jako účinný prostředek pro redukci projevů radiační dermatitidy.

Yarilo Mg - Magnézium pro ženy přichází do ČR a SR
04. 12. 2019

Yarilo® Mg - Magnézium pro ženyTM je doplněk stravy vytvořený speciálně pro ženy. Je určen zejména pro ženy v reprodukčním věku a těhotné.

Yarilo® Mg - Magnézium pro ženyTMneobsahuje žádná přidaná barviva, glukózu, sacharózu ani umělá sladidla. Neobsahuje laktózu, ani lepek.

Yarilo® Mg - Magnézium pro ženyTM obsahuje v denní dávce 365 mg hořčíku ve snadno vstřebatelné formě citronanu hořečnatého.

Yarilo® Mg - Magnézium pro ženyTM obsahuje 100 % biologicky aktivního folátu, který je ihned připraven ke své funkci v lidském organizmu. Na rozdíl od obyčejné kyseliny listové je proto v organizmu okamžitě účinný a nemusí se na aktivní formu metabolizovat pomocí enzymu MTHFR.

SILVINCIN přichází do České a Slovenské republiky
21. 11. 2019

Silvincin® je doplněk stravy s obsahem účinného patentovaného Echinacea komplexu (z Echinacea angustifolia a Echinacea purpurea) určeného na podporu imunity.

Silvincin® obsahuje také vitamín C, zinek a měď.

Echinacea angustifolia a purpurea podporují přirozenou obranyschopnost organizmu. Vitamin C, zinek a měď podporují normální funkci imunitního systému a přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem.

StrataXRT je účinný v léčbě radiační dermatitidy - potvrdila nová klinická studie
27. 08. 2019

Nová klinická studie potvrdila vysokou účinnost gelu StrataXRT® v prevenci a léčbě radiační dermatitidy u pacientů s rakovinou hlavy a krku, kteří dostávají radikální radiační léčbu (ozařování) spolu nebo bez chemoterapie či biologické léčby.

Randomizovaná klinická studie rozdělila 197 pacientů do dvou skupin. V první skupině pacienti dostávali gel StrataXRT® a v druhé dostávali obvyklou léčbu (10% glycerinový krém). Délka sledování: po celou dobu ozařování a následně ještě 4 týdny po jeho ukončení.

Na konci léčby měli pacienti ve skupině léčené gelem StrataXRT® nižší procento kožní toxicity stupně 2 a stupně 3 ve srovnání s druhým ramenem.

Pacienti léčení gelem StrataXRT®, měli během léčby ve srovnání s druhou skupinou nižší riziko rozvoje kožní toxicity stupně 2 a 3 o 41 %, respektive 49,4%.

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S016781401933004X